ZAWODNIK

CZY CHCESZ, ABY TRENER MÓGŁ OBSERWOWAĆ TWOJE WYNIKI?

Wystarczy wykonać poniższą listę czynności, aby wykorzystać możliwości Systemu AiCOACH! Czego będziesz potrzebował? Kamizelka AiCOACH, połączony z internetem telefon spełniający odpowiednią minimalną specyfikację wraz z zainstalowanymi aplikacjami AiCOACH Teams oraz AiCOACH Tracker. Warto posiadać także pulsometr lub inne czujniki połączone z telefonem za pośrednictwem Bluetooth lub ANT+.

Ekran podsumowania sesji prywatnej

ZAINSTALUJ APLIKACJE AiCOACH

Pobierz aplikacje AiCOACH Teams oraz AiCOACH Tracker ze Sklepu Google Play. Wejdź do aplikacji Sklep Google Play oraz wpisz w wyszukiwarce aplikacji hasło “AiCOACH” i zainstaluj aplikacje AiCOACH Teams oraz AiCOACH Tracker.

Google Play Icon
Ekran twórzenia konta

KUP SUBSKRYPCJĘ I ZAAKCEPTUJ ZAPROSZENIE DO GRUPY

Uruchom aplikację AiCOACH Teams, załóż swoje konto oraz zaakceptuj zaproszenie od Trenera do utworzonej przez niego grupy, które znajdziesz w skrzynce odbiorczej. Pamiętaj także o zakupie subskrypcji w aplikacjach AiCOACH Teams oraz AiCOACH Tracker. Sam zdecyduj, na jaki okres czasu chcesz kupić swoją subskrypcję - możesz użyć także kodów zniżkowych!

Teams application icon
Ekran akceptacji zaproszenia

UZUPEŁNIJ SWÓJ PROFIL

Uruchom aplikację AiCOACH Tracker wyraź zgodę na korzystanie przez aplikację z sensorów, GPS i innych danych oraz kup subskrypcję dla aplikacji AiCOACH Tracker. Rozwiń menu nawigatora klikając w trzy poziome kreski w lewym górnym rogu, wejdź w “Ustawienia” oraz zakładkę “Konto” i poprawnie uzupełnij swój profil. Uzupełnij swoje imię i nazwisko, wpisz poprawną datę urodzenia, wagę, wzrost oraz maksymalną prędkość biegu. Wartości progów tętna zostaną wyliczone automatycznie po podaniu Twojej daty urodzenia i płci, a pozostałe dane uzupełnij w porozumieniu z trenerem. Po wpisaniu wszystkich danych kliknij w znak potwierdzenia w prawym górnym rogu.

Teams application icon
Ekran profilu użytkownika

SKONFIGURUJ PULSOMETR

Połącz (sparuj) pulsometr z telefonem. Zrobisz to wewnątrz aplikacji AiCOACH Tracker - wejdź w “Ustawienia”, następnie kliknij “Czujniki” oraz “Czujnik tętna”. Wystarczy prawidłowo założyć pulsometr na swoje ciało oraz kliknąć w przycisk “Paruj” i wybrać swoje urządzenie z listy.

Teams application icon
Ekran ustawień pulsometru

ROZPOCZNIJ TRENING

Przed zbliżającym się treningiem załóż kamizelkę AiCOACH, uruchom aplikację AiCOACH Tracker na swoim telefonie i załóż pulsometr. Wystarczy, aby aplikacja AiCOACH Tracker była uruchomiona, Twój telefon miał połączenie z internetem, włączony Bluetooth oraz wyłączone oszczędzanie baterii dla aplikacji AiCOACH. Włóż telefon do kamizelki (tak, aby ekran był skierowany w stronę twoich pleców) oraz zacznij trening. Jeśli nie masz kamizelki możesz telefon włożyć do nerki lub gdziekolwiek indziej, ale wtedy wszelkie zmienne dotyczące wad postawy, przeciążeń, kierunku poruszania i wielu innych mogą być niedokładne.

Teams application icon
Ekran zmiennych sesji

ZOBACZ SWOJE WYNIKI

Po zakończonym treningu uruchom aplikację AiCOACH Tracker, rozwiń zakładkę menu klikając w trzy poziome kreski w lewym górnym rogu i wybierz zakładkę “Sesje”. Wybierz swój ostatni trening z zakładki “Sesje zdalne” i przeanalizuj swoje wyniki oraz zrób selfie, na którym będziesz mógł pochwalić się zakończonym treningiem!

Teams application icon
Ekran podsumowań sesji zdalnych

JAKI TELEFON BĘDZIE SPEŁNIAŁ WYMAGANIA SYSTEMU AiCOACH?

Zawodnicy muszą być wyposażeni w telefony z system operacyjnym Android, zalecane w wersji 6.0 lub wyższej (wspierana jest także wersja 5.0) - wersja dla urządzeń z systemem iOS jest w trakcie budowy.


Telefon powinien być wyposażony co najmniej w 1 GB pamięci RAM, 4-rdzeniowy procesor oraz minimum 6 GB wolnej pamięci wewnętrznej.


Chcąc w pełni wykorzystywać funkcjonalności systemu AiCOACH telefon powinien posiadać również kartę SIM z pakietem internetowym (zalecane połączenie LTE) lub dostęp do sieci Wi–Fi, GPS, żyroskop, krokomierz, akcelerometr, magnetometr, aparat, Bluetooth 4.0 + LE.


Telefon jest w stanie zbierać taki sam zakres danych, jak w przypadku dedykowanych czujników proponowanych przez konkurencyjne firmy, a często są one nawet dokładniejsze, ponieważ komponenty stosowane w telefonach są wyższej jakości.


Uszkodzenia telefonu zewnętrzne oraz wewnętrzne mogą powodować błędne działanie aplikacji.

Ekran listy prywatnych sesji

CO POWINIEN SPRAWDZIĆ KAŻDY ZAWODNIK PRZED WYJŚCIEM NA TRENING?

Przed wyjściem na trening każdy Zawodnik musi sprawdzić:

  • Czy telefon ma wystarczająco naładowaną baterię

  • Czy telefon posiada wystarczający pakiet danych internetowych (czy internet rzeczywiście działa)

  • Czy telefon ma włączoną usługę lokalizacji

  • Czy telefon ma wyłączoną opcję oszczędzania baterii dla aplikacji AiCOACH Tracker

  • Czy telefon ma włączony bluetooth

  • Czy na telefonie uruchomiono AiCOACH Tracker

  • Czy połączono telefon z dostępnym pulsometrem lub innym zewnętrznym czujnikiem

Ekran nowej prywatnej sesji
chevron arrow up